Opravy jsou pro nás hračkou...
Czech Slovak
RSS-HWServis.cz
Rychlý dotaz
Email:
Vaše jméno:
Vaše e-mailová adresa:
Váš dotaz:
Anketa

Restartující se a zatuhávající notebooky Toshiba - časté závady napájení

01.11.2012- Opět jsme objevili další častou závadu u mnoha různých notebooků značky Toshiba, kde dochází k častému selhání součástek v napájecí oblasti základní desky.

Mnoho modelů notebooků značky Toshiba (ale i jiné, některé typy Acerů) jsou postiženy velice častým problémem v oblasti napájení základní desky, kdy postupem doby a změnou tolerance některých součástek, dochází k náhodným výpadkům napájecího napětí, a tím k následné poruše běhu celého notebooku.

Nejčastěji se závada projevuje:

  • náhodnými restarty celého notebooku.
  • zamrzávání notebooku, tuhnutí při spouštění (blue screen).
  • při zapojení napájecího adaptéru dojde k restartu nebo zatuhnutí notebooku.
  • ve velice výjimečných případech se objevují artefakty v obraze a po chvíli dojde k restartu nebo zatuhnutí notebooku.
  • V některých případech se notebook náhodně vypíná.

Protože modelů notebooků značky Toshiba, kde dochází k této časté závadě je obrovské množství, tak nelze zde uvést všechny postižené modely, ale jsou to např.: Toshiba řady A200, A300, A305, L300, A400, U400, L500, L505 a samozřejmě mnoho dalších.

  

Nejčastěji dochází k této závadě mezi 3-4 rokem života notebooku. To znamená, pokud zakoupíte notebook s 3 letou záruční lhůtou, dojde většinou k poruše několik měsíců po záruce (jak je vidět, tak to má výrobce opět dobře spočítané). Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte se ptát v naší diskuzi.

Facebook
Twitter
Linkuj
Jaggnito
Vybrali.sme

Další podobné aktuality

Veřejná diskuze

Datum:  5.10.14 - 19:25:06Napsal: marrkula
Toshiba Satellity A300, jedná se o problém, najednou z čista jasna se kousne a neda se vypnout, občas jde i do černé obrazovky. Nereaguje na nic. Musí se vyndat baterka a z elektřiny. Zkoušela jsem i bez baterie, pouze přes elektřinu, ale začalo to také dělat. Zdá se mi, že na ovládacím panelu problikává ikonka CD a když na něj sáhnu, že chci otevřít, tak ikonka CD má silnější jas a bliká jinak. Nemlže to být tím, že je CD v čudu? Nebo má smysl to opravovat? Je 5 let starý. Děkuji za odpověď Dufková
Datum:  6.10.16 - 16:46:28Napsal: Jiři
Zdravím.Thosiba a200 1yw.Na nabité baterii jede v pohodě,jakmile připojím síťový adaptér tak se úplně vypne.Děkuji za odpověď.Zatloukal
Datum: 28.10.16 - 11:27:20Napsal: Michal
Dobry den,mam takovy problem stejny jako je popsan v clanku,jak mam postupovat abych se vyhnul vypinani pocitace(jedno z reseni je asi koupit novy) ale je to banalni oprava nebo se nevyplati do toho strkat penize,presne jak je popsano neco malo po zaruce znacka Toshiba satellite l755d dekuji
Datum: 24.11.16 - 18:24:52Napsal: Martin
Dobrý den,

Notebook zašlete a opravíme ho.

Vložit nový příspěvek

HWServis nenese odpovědnost za obsah diskusních příspěvků čtenářů. Vyhrazuje právo mazat či zkracovat texty naplňující skutkovou podstatu trestného činu hanobení rasy, národa a přesvedčení, či příspěvky obsahující vulgární výrazy a urážky.

© 2010 www.hwservis.cz | Design by: Michal Částka | Kompatibilita od IE 7+

TOPlist