HWServis.cz774 864 626
Czech Slovak
Rychlý dotaz
Email:
Vaše jméno:
Vaše e-mailová adresa:
Váš dotaz:
Anketa

Které vybrané značky automobilů jsou podle Vás nejspolehlivější?

6026x/9%
5670x/8%
5647x/8%
5388x/8%
5711x/8%
5618x/8%
5654x/8%
5603x/8%
5579x/8%
5605x/8%
5834x/9%
5458x/8%
Celkem hlasů: 67793

HP Mini - časté poruchy procesorů VIA C7-M a chipsetů

17.10.2013- Jste vlastníkem tohoto užitečného a malého pomocníka? Tak právě Vám se může stát, že jednoho dne zradí Vaší důvěru a z ničeho nic se nerozjede. Není třeba ale věšet hlavu.

Stalo se Vám, že jste si jednoho dne chtěli přečíst novinky na internetu, ale Váš HP Mini odmítl naběhnout? Věřte že nejste první ani poslední, kdo musí řešit tuto komplikaci. Avšak náš specializovaný servis je schopen Vás této nepříjemnosti rychle a účinně zbavit.


Příprava na výměnu vadného chipsetu VIA

Jsou to právě procesory značky VIA nebo chipsety VN896/CN896 těchto malých přístrojů, které vlivem vysokých teplot a ucpaného chlazení prachem, velice často "umírají". Tomuto problému můžete předejít tak, že Váš notebook donesete k nám na servis (ideálně jednou za rok) a my Vám ho preventivně vyčistíme. Tím by se měla zvýšit životnost všech komponentů uvnitř přístroje. Někdy je již pozdě a dojde k selhání zmiňovaných BGA obvodů na základní desce. V tom případě máte jen jednu možnost, a to nechat notebook u nás opravit formou výměny vadných součástek za zcela nové.

Výjimečným zdrojem problémů tohoto modelu je napájení základní desky, kdy postupem času a opotřebením některých součástek (především vysokou teplotou na základě ucpaného chlazení) může vadné napájení způsobovat náhodné restarty notebooku, jeho zamrzávání během práce a také tzv. hlášení modré smrti (blue screen). Tuto závadu určitě není radno podceňovat. Ignorování této chyby může časem způsobit tvrdý zkrat na základní desce.

Bohužel je u těchto notebooků procesor značky VIA přiletovaný přímo na základní desce, takže je výměna trošku složitější, než u jiných standardních notebooků s paticí, ale i tohle není u nás žádný nepřekonatelný problém.

Naši pracovníci jsou připraveni vyměnit Váš nefunkční procesor nebo chipset za úplně nový a kvalitní kus během několika pracovních dní. Pokud máte jakékoliv další dotazy, neváhejte se ptát v naší diskuzi.

Facebook
Twitter
Linkuj
Jaggnito
Vybrali.sme

Další podobné aktuality

Veřejná diskuze


Vložit nový příspěvek

HWServis nenese odpovědnost za obsah diskusních příspěvků čtenářů. Vyhrazuje právo mazat či zkracovat texty naplňující skutkovou podstatu trestného činu hanobení rasy, národa a přesvedčení, či příspěvky obsahující vulgární výrazy a urážky.

© 2010 www.hwservis.cz | Design by: Michal Částka | Kompatibilita od IE 7+

TOPlist