HWServis.cz776 804 107
Czech Slovak
Rychlý dotaz
Email:
Vaše jméno:
Vaše e-mailová adresa:
Váš dotaz:
Anketa

Které vybrané značky automobilů jsou podle Vás nejspolehlivější?

62590x/9%
60836x/8%
58463x/8%
58996x/8%
59716x/8%
60259x/8%
60757x/8%
59663x/8%
59496x/8%
59954x/8%
59621x/8%
57858x/8%
Celkem hlasů: 718209

Časté závady ALL-IN-ONE počítačů značky Lenovo, HP a MSI. Výměny grafických čipů a opravy napájecích částí CPU

29.08.2017- All-in-one, praktický a poslední dobou čím dál oblíbenější přístroj, který najde své využití nejen v kanceláři. Čtěte dále a dozvíte se nejčastější závady tohoto pomocníka.

V našem servisu se velmi často setkáváme s počítači ALL-IN-ONE, v překladu "vše v jednom". Pro nenáročnou skupinu uživatelů, či kancelářskou práci jsou tyto přístroje jako dělané. Základní deska je uložena uvnitř "monitoru", a tak stačí zapojit adaptér, klávesnici s myší a zvesela spustit. Bohužel nezáleží jestli vlastníte značku počítače Lenovo, HP, MSI či od jiného výrobce, všude se objevují vesměs stejné závady.

Oprava častých závad ALL-IN-ONE

Problémů u těchto počítačů je celá řada. Mezi ty nejčastější patří tzv. "černá obrazovka", poznáte ji podle toho, že po zapnutí se rozsvítí kontrolky, roztočí se ventilátor, ale displej zůstane černý. Nic se dál neděje. Dále tu máme problémy v napájení, kdy "umírají" výstupní tranzistory a řídící kontroléry v napájecí části procesorů a grafických čipů. V takovém případě je počítač úplně mrtvý a nereaguje na zmáčknutí zapínacího tlačítka. Často se také stává, že přístroj zobrazuje na monitoru pouze barevné pruhy nebo jiné obrazce. Setkáváme se i s problémy nestability napájecího napětí CPU, projevem této závady jsou opakované restarty při zatížení počítače.

Oprava závady all-in-one HP, MSI, LENOVO
Vadný grafický čip před jeho odletováním z DPS

Oprava závad All-in-one PC Lenovo, MSI, HP
Na pravé straně vadný GPU čip, na levé straně nový GPU čip připravený na naletování na DPS

Bohužel, stejně jako u většiny spotřebních zařízení se těmto vadám nedá předejít a jediné řešení jak problémy trochu oddálit je, že přinesete Váš přístroj k nám do servisu a my jej důkladně vyčistíme. Naši technici jsou připraveni všechny výše zmiňované vady rychle a efektivně řešit. Téměř veškeré díly máme skladem, a tak není problém zvládnout opravu během nekolika dní. 

Facebook
Twitter
Linkuj
Jaggnito
Vybrali.sme

Další podobné aktuality

Veřejná diskuze


Vložit nový příspěvek

HWServis nenese odpovědnost za obsah diskusních příspěvků čtenářů. Vyhrazuje právo mazat či zkracovat texty naplňující skutkovou podstatu trestného činu hanobení rasy, národa a přesvedčení, či příspěvky obsahující vulgární výrazy a urážky.

© 2010 www.hwservis.cz | Design by: Michal Částka | Kompatibilita od IE 7+

TOPlist